Spotkanie z Dariuszem Kujawskim, informatykiem i alpinistą, autorem książek o górach

cam01036

Spotkanie autorskie z Dariuszem Kujawskim „Alpy – moja miłość” odbyło się w czwartek 29 maja 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Mieliśmy okazję uczestniczyć w nim razem z Panią W. Zmysłowską.
         Na początku Pan Dariusz Kujawski przedstawił się i opowiedział o swej miłości do gór. Zaprezentował krótki, lecz ciekawy film o tym jak wraz z kolegami zdobywali Mont Blanc. Według Pana Dariusza właśnie ta góra była najtrudniejsza do zdobycia, ponieważ warunki panujące w tym masywie górskim sprawiają, że człowiek szybko się męczy i ma trudności z oddychaniem.
         Po obejrzeniu filmu autor książki poprosił jedną osobę z publiczności do zaprezentowania różnych rzeczy potrzebnych do wspinaczki. Wraz z coraz większą ilością elementów koledze było trudniej utrzymać się na nogach…..
         Spotkanie z Panem Dariuszem Kujawskim bardzo nam się podobało. Z uwagą słuchaliśmy jego opowieści. Z chęcią spotkalibyśmy się z nim ponownie.

Uczennice klasy I LO „B”:
Monika Pecyna
Daria Święcka