Uroczyste obchody 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w oficjalnych uroczystościach, związanych z obchodami 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej, w których wziął udział Prezydent RP Bronisław Komorowski. To pierwsze tak ważne wydarzenie, w którym pojawili się nasi uczniowie. Tym bardziej, że mieli możliwość stać przy samym Prezydencie.

Nasza maturzystka z klasy 3LOa Eliza Krzykowska wzięła udział w widowisku teatralnym wyreżyserowanym przez Mariusza Tarnożka – „ Pamiętaj, nim pozostanie po nas tylko milczenie”. Elizy nie zabrakło także podczas VI rekonstrukcji Bitwy pod Mławą, która miała miejsce w Uniszkach Zawadzkich. To kolejna prezentacja naszej koleżanki, która już od kilku lat działa w grupie rekonstruktorów, a także bierze udział w spektaklach szkolnych ( pamiętne „Tango” ) i spektaklach MDK w Mławie. Eliza przez cały tydzień po kilka godzin dziennie przygotowywała się do swojej roli. Niezwykle ciepło wspomina spotkanie z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, który nie tylko uścisnął wszystkim dłonie i podziękował za niezwykły spektakl, ale także zrobił z młodymi aktorami pamiątkowe zdjęcie.