^Powrót na górę

Opis klasa turystyczno-medialna

Flaga liceum

 

 

Twoja Szkoła – Teperesy

 

Klasa humanistyczna (turystyczno-medialna)

przedmioty rozszerzone: 

             język polski

             język angielski

             historia

 

 

Jeżeli chcesz rozwijać zainteresowania i doskonalić swój warsztat językowy oraz kształtować krytyczne myślenie, wybierz klasę turystyczno-dziennikarską. Będziesz mógł wzbogacić swą wiedzę nie tylko na zajęciach języka polskiego, ale również na warsztatach z zakresu dziennikarstwa.

Dodatkowe doświadczenie zdobędziesz poprzez współpracę z mławskim środowiskiem mediów, możliwość redagowania gazetki szkolnej, możliwość współtworzenia strony internetowej szkoły. Będziesz mieć wiele okazji do wystąpień publicznych.

Jeżeli jesteś wrażliwy na potrzeby innych możesz wstąpić do Szkolnego Koła Wolontariatu i brać udział w akcjach charytatywnych. Współpracujemy z wieloma instytucjami i stowarzyszeniami pomocowymi.

Zajęcia z języka angielskiego, wyjazdy na warsztaty językowe pozwolą Ci poszerzyć swoje umiejętności z zakresu lingwistyki co w przyszłości zaowocuje swobodnym porozumiewaniem się z ludźmi z całego świata.

Na lekcjach historii dojrzysz zależności i przenikanie się wpływów, historia przestanie być tylko zbiorem opowiadań, a stanie się inspirującą powieścią o ludzkości. Z nami poznasz kulturę i tradycje odległych zakątków świata. Dzięki zdobytej wiedzy będziesz mógł podróżować i nawiązywać liczne kontakty. Będziesz potrafił to opisać i propagować w mediach.

 

 

Dołącz do nas, daj się poznać, zapraszamy.

 

 

podanie

W klasie turystyczo-medialnej III Liceum Ogólnokształcącego, podczas rekrutacji,  będą brane pod uwagę oceny z następujących przedmiotów:

       - język polski

      - matematyka

      - historia

      - najwyższa ocena z jednego z przedmiotów - język obcy nowożytny, wiedza o społeczeństwie.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 3 w Mławie