Zespół Szkół nr 3 w Mławie to szkoła z długoletnią tradycją. Na zdjęciu obecny budynek szkoły.
  • 2 Liczba uczniów
    Obecnie w szkole kształci się 465 uczniów.
  • 3 Kształcimy w kilku typach szkół
    Szkoła kształci w następujących typach szkół Technikum nr 3 (Technik elektronik) III Liceum ogólnokształcące Zasadnicza szkoła zawodowa
  • 4 Srebrna Tarcza kształcenia dla Technikum Elektronicznego
    W tegorocznym rankingu miesięcznika "Perspektywy" Technikum elektroniczne zajęło 105 miejsce w Polsce i 8 miejsce w województwie mazowieckim, za co otrzymało srebrną tarczę kształcenia.
  • 5 Technikum Elektroniczne
    Technikum Elektroniczne
  • 6 III Liceum Ogólnokształcące
    III Liceum Ogólnokształcące
  • 7 Zasadnicza Szkoła Zawodowa
    Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Półfinały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w przełajach.

Na terenach Ciechanowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w dn.11 kwietnia rozegrane zostały mistrzostwa rejonu w biegach przełajowych , które były jednocześnie ostatnim etapem eliminacji do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Pogoda nie sprzyjała tego dnia zawodnikom. Biegacze zmagali się nie tylko z trasą wytyczoną przez organizatorów, ale również z aurą tj. silnym wiatrem, deszczem , śniegiem a nawet gradem. W tych trudnych warunkach startowała skromna reprezentacja naszej szkoły pod kierunkiem mgr Marka Jasińskiego. W kategorii rocznika 2000 siódme miejsce zajęła uczennica klasy I LO a Sandra Woźnicka, a wśród chłopców tego rocznika na 16 miejscu uplasował się Patryk Materski z klasy I WZ c. W kategorii rocznika 1999 i starsi na siódmym miejscu ukończyła zawody Magdalena Tomczak z klasy II LO a . W tej samej kategorii wśród chłopców szóste miejsce zdobył uczęń klasy II TE Łukasz Tadrzyński.
Fotorelacja z zawodów na stronie sportowej szkoły.

P4112702 P4112720 P4112725

Relacja ze spotkania poświęconego Gabrieli Zapolskiej

W dniu 5.04.2017 roku na czwartej godzinie lekcyjnej w auli szkolnej odbyło się spotkanie pt.”Gabriela Zapolska - 160 rocznica urodzin”.
Organizatorami spotkania byli nauczyciele: Wioletta Zmysłowska-nauczyciel języka polskiego, Anna Mostek-Skwarska-nauczyciel języka angielskiego we współpracy z nauczycielem języka niemieckiego-Izabelą v.d.Akker-Urbańską.
  Uczestnikami spotkania były klasy: I LOA, I LOB, II LOA wraz z nauczycielami : Agnieszką Danielewicz i Izabelą Porzezińską.
Głównym celem spotkania było przedstawienie sylwetki pisarki, przedstawicielki polskiego naturalizmu, tworzącej w ciekawej epoce tzw. Belle Epoque (piękna epoka). Podczas spotkania ogłoszono również wyniki konkursu na najlepszą notkę biograficzną o Gabrieli Zapolskiej w języku obcym.

Mławska Palma Wielkanocna

Nasza Szkoła wzięła udział w konkursie „Mławska Palma Wielkanocna”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Wspólnota Mariacka” oraz Parafię Matki Bożej Królowej Polski. Uczniowie oraz nauczyciele ZS3 z ogromnym zaangażowaniem wykonali palmę, którą przekazali w czasie wielkopostnych rekolekcji. Była to także okazja do rozmowy z tegorocznym rekolekcjonistą – biskupem Wiesławem Śpiewakiem, misjonarzem z Bermudów. Dziękujemy Uczniom i Nauczycielom za trud włożony w wykonanie konkursowej palmy i podtrzymanie tej pięknej polskiej tradycji.
   Konkurs objęli swoim patronatem Burmistrz Miasta Mława, Starosta Mławski i Dziekan Dekanatu Mławskiego.

img 0732 img 0763 img 0768 img 0795

Cała galeria

Wiosenne przełaje

Ponad 500 uczestników wzięło udział w biegach przełajowych o mistrzostwo powiatu. W zawodach ,które przeprowadzono 30 marca 2017 r. a były jednocześnie eliminacjami do półfinałów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, zaznaczyli swoją obecność także reprezentanci naszej szkoły. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła Sandra Woźniak z kl. I LO a. Tuż za podium na czwartych miejscach uplasowali się; w kategorii r . 2000 - Materski Patryk z kl. I WZ c, w kategorii r.1999 i starsi – Magdalena Tomczak kl. II LO a i Łukasz Tadrzyński kl. II TE.
   W klasyfikacji drużynowej o puchar Dyrektora MOSiR w Mławie nasza szkoła zdobyła się w kategorii dziewcząt na trzecie miejsce. Nie gorzej spisali się chłopcy zajmując również trzeci stopień podium.
Pozostałe wyniki i zdjęcia na stronie sportowej szkoły.