^Powrót na górę
 • 1 Zespół Szkół nr 3 w Mławie
  Zespół Szkół nr 3 w Mławie to szkoła z długoletnią tradycją. Na zdjęciu obecny budynek szkoły.
 • 2 Liczba uczniów
  Obecnie w szkole kształci się 465 uczniów.
 • 3 Kształcimy w kilku typach szkół
  Szkoła kształci w następujących typach szkół Technikum nr 3 (Technik elektronik) III Liceum ogólnokształcące Zasadnicza szkoła zawodowa
 • 4 Srebrna Tarcza kształcenia dla Technikum Elektronicznego
  W tegorocznym rankingu miesięcznika "Perspektywy" Technikum elektroniczne zajęło 105 miejsce w Polsce i 8 miejsce w województwie mazowieckim, za co otrzymało srebrną tarczę kształcenia.
 • 5 Technikum Elektroniczne
  Technikum Elektroniczne
 • 6 III Liceum Ogólnokształcące
  III Liceum Ogólnokształcące
 • 7 Zasadnicza Szkoła Zawodowa
  Zasadnicza Szkoła Zawodowa

DNI OTWARTE W ZS 3

   Dnia 26 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się Dzień Otwarty. Udział w nim wzięły szkoły gimnazjalne z Mławy i okolic: Szydłowo, Wiśniewo, Lipowiec, Stupsk, Strzegowo, Szreńsk. Uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w krótkim pokazie muzycznym zaprezentowanym przez pana Janusza Młynarskiego. Chór „Niebiesko-Zieloni” zaprezentował piosenki anglojęzyczne, a przygrywał im. Hubert Pomorski z klasy II LO „b”. Niemiecką piosenkę zaśpiewał Rafał Dółkowski. „Żywą” lekcję historii przedstawili uczniowie klasy II LO „a” na temat patriotyzmu. Pokazali również krótką sondę - „Czym dla uczniów naszej szkoły jest patriotyzm?”. Zabawny angielski skecz zaprezentowali uczniowie I LOa – przedstawili jeden dzień z życia Anglika oraz odegrali scenę z „Hamleta”. Uczniowie z II i III klasy technikum oprowadzali gimnazjalistów po pracowniach elektronicznych i opowiadali na czym polega praca elektronika, proponowali różne gry, stworzone przez nich. Od teorii przeszli do praktyki. Nasi gości mogli sprawdzić się w lutowaniu.

   Młodzież z gimnazjum była zainteresowana nauką w naszej szkole.
   Zapraszamy młodzież ze szkół gimnazjalnych do Zespołu Szkół nr 3, w którym każdy znajdzie coś dla siebie!

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE 2016

    Dnia 21 kwietnia w naszej szkole, w ramach warsztatów dziennikarskich, odbyło się spotkanie z głównym redaktorem „Tygodnika Ciechanowskiego” i „Gazety Mławskiej”- Krzysztofem Jakubowskim. Na spotkanie zaprosiliśmy również uczniów Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 wraz z nauczycielami.
    Na początku spotkania pan Krzysztof krótko opowiedział o początkach swojej kariery zawodowej, o swoich doświadczeniach. Następnie młodzież z klasy dziennikarskiej zadała kilka pytań redaktorowi, na które pan K. Jakubowski chętnie odpowiadał.
    Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, uczestnicy byli niezwykle zainteresowani informacjami dotyczącymi specyfiki pracy dziennikarskiej. A na zakończenie nasz kolega Konrad Kuzkowski wykonał mini koncert na akordeonie.
    Doświadczenie, jakie zdobyliśmy podczas warsztatów dziennikarskich wykorzystamy podczas redagowania szkolnej gazety „Pinezka”.

Dzień otwarty w ZS Nr 3

  Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie serdecznie zapraszają uczniów klas III gimnazjum na dzień otwarty szkoły, który odbędzie się 26 kwietnia 2016 r. w godz. 9.00 – 12.00.
W programie:
 prezentacja warunków edukacyjnych w naszej placówce
 prezentacja bazy lokalowej i dydaktycznej szkoły
 warsztaty psychologiczno-pedagogiczne „Mowa ciała”
 koncert piosenki obcojęzycznej
 udział w lekcji otwartej „Patriotyzm oczami ucznia”
 udział w zajęciach warsztatowych „Lutowanie elementów elektronicznych”
 pokaz - „Alarmy, kamery, monitoring wizyjny”
Zapraszamy!!!

1

„USA and Canada today”- warsztaty językowe

   Dnia 06.04.2016 uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami Anną Sieńską-Strągowską i Januszem Młynarskim uczestniczyli z warsztatach z języka angielskiego pt. „USA and Canada today” które prowadził Bulent Akman – kanadyjczyk pochodzenia tureckiego, nauczyciel i pisarz współpracujący ze szkołami takimi jak Warsaw Study Centre, czy Empik School. Tematem przewodnim prelekcji było omówienie zjawisk szerzej nieznanych Eurpoejczykom, a które jednak istnieją w Stanach Zjednoczonych. Z perspektywy Europejczyka USA jawi się jako kraina mlekiem i miodem płynąca, gdzie ludzie żyją jak w niebie. Akman jednak bezlitośnie obnaża te stereotypy i pokazuje, że w Ameryce występują problemy, o których nie mieliśmy pojęcia. Zostało to przedstawione w komiczny sposób, gdyż pan Akman słynie z dużego poczucia humoru.