Święto Patrona Szkoły i Dzień Samorządności

Do tradycji Zespołu Szkół Nr 3 w Mławie zaliczyć można Święto Patrona Szkoły oraz Dzień Samorządności. W tym roku szkolnym wyjątkowo połączono te dwie uroczystości w jedną, i tak 21 marca 2014r uczniowie i nauczyciele obchodzili swoje Święto Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się na Mławskiej Hali Sportowej od przypomnienia znaczenia postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Szkolny zespół młodzieżowy wykonał kilka najbardziej znanych pieśni legionowych, które wytworzyły klimat patriotyczny.
              Przy tej okazji podczas ceremoniału przekazania poczet sztandarowy ustąpił miejsca uczniom z młodszych klas. Nie zabrakło podziękowań tym, którzy przez 2 lata reprezentowali szkołę na uroczystościach szkolnych i miejskich.
              Z inicjatywy młodzieży odbył się konkurs fotograficzny „Krajobrazy” i Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce o Puchar Samorządu Uczniowskiego. Zdolności i zaangażowania uczniów zostały nagrodzone przez Dyrektora Szkoły- Stefana Wojnarowskiego. Uroczystość uświetnił koncert, w którym swoje zdolności wokalne i muzyczne zaprezentowali uczniowie z klas licealnych i technikum elektronicznego. Uczniowie ZS Nr3 przywitali wiosnę tradycyjnie i radośnie.

img 2905