JANUSZ KUKLEWICZ „CO W TRAWIE PISZCZY”

Pani Agata Mierzwa (kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Mławie) zaprosiła nas do obejrzenia wystawy rysunków satyrycznych Janusza Kuklewicza pt. „Co w trawie piszczy”. Kolorowe ilustracje ze śmiesznymi dialogami wprowadzają w dobry nastrój. Przywołują często sytuacje z życia wzięte.

1

2

Janusz Kuklewicz urodził się 30 maja 1967 r. w Lidzbarku Welskim. Z wykształcenia ekonomista, bibliotekarz, plastyk. W latach 1999-2012 dyrektor GOK w Płośnicy, opiekun orkiestry dętej, która
stnieje d
o dziś. Rysuje od dziecka. Brał udział w kilku międzynarodowych konkursach rysunkowych. Jego prace można było oglądać w różnych galeriach na północnym Mazowszu oraz wydawnictwach regionalnych i ogólnopolskich. Twórca teatralny i kabaretowy. Ma na koncie wiele scenariuszy dla amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych. Nagrodzony oznaką Zasłużony Działacz Kultury. Obecnie. Obecnie dyrektor Żuromińskiego Centrum Kultury.

3

Klasa II LOB