Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi

certyfikat

W czerwcu szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Krwiodawstwo. W ramach akcji „Twoja krew, moje życie”, w klasach odbyły się zajęcia propagujące honorowe krwiodawstwo, wyjaśniające zagadnienia krwiodawstwa i krwiolecznictwa, kształtujące pozytywne postawy prospołeczne. Zajęcia oparte były na materiałach edukacyjnych przygotowanych dla szkół przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie przy wsparciu Oddziału Terenowego RCKiK w Mławie.

Akcja jest elementem programu polityki zdrowotnej Ministerstwa Zdrowia "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020", w zakresie zadania pod nazwą "Promocja i edukacja w zakresie honorowego krwiodawstwa".