OLIMPIJCZYCY W MŁAWIE

P5216853

W poniedziałek 21 maja 2018 odbył się Monika Pyrek Cump. Zajęcia dla młodych adeptów l.a ze szkół podstawowych prowadziła wielokrotna olimpijka w skoku o tyczce Monika Pyrek. W roli obserwatorów wzięli udział w tej imprezie również uczniowie naszej szkoły . Zajęcia w roli konferansjer ze swadą prowadził Marek Plawgo.

Monika Pyrek - mistrzyni i 69-krotna rekordzistka Polski w skoku o tyczce, rekordzistka Europy4,61 (2001) medalistka mistrzostw świata, olimpijka z Sydney (2000) – 7 miejsce, Ateny (2004)- 4 miejsce ,Pekin 2008) – 5 miejsce. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata m.in. srebrna medalistka mistrzostw świata z Helsinek (2005) i Berlina (2009).

Marek Plawgo -37-latek to uczestnik Igrzysk Olimpijskich ( 400 m pł) w Atenach (2004) - 6 miejsce i taka sama pozycja w Pekinie (2008).Brązowy medalista Mistrzostw Świata (400 m pł i 4X400 m) z Osaki (2007) oraz wielokrotny halowy mistrz Europy i wicemistrz Europy z Geteborgu (2006) w biegu na 400 m prze płotki.9-krotny mistrz polski w biegu na 400 m przez płotki.