^Powrót na górę
 • 1 Zespół Szkół nr 3 w Mławie
  Zespół Szkół nr 3 w Mławie to szkoła z długoletnią tradycją. Na zdjęciu obecny budynek szkoły.
 • 2 Liczba uczniów
  Obecnie w szkole kształci się 465 uczniów.
 • 3 Kształcimy w kilku typach szkół
  Szkoła kształci w następujących typach szkół Technikum nr 3 (Technik elektronik) III Liceum ogólnokształcące Zasadnicza szkoła zawodowa
 • 4 Srebrna Tarcza kształcenia dla Technikum Elektronicznego
  W tegorocznym rankingu miesięcznika "Perspektywy" Technikum elektroniczne zajęło 105 miejsce w Polsce i 8 miejsce w województwie mazowieckim, za co otrzymało srebrną tarczę kształcenia.
 • 5 Technikum Elektroniczne
  Technikum Elektroniczne
 • 6 III Liceum Ogólnokształcące
  III Liceum Ogólnokształcące
 • 7 Zasadnicza Szkoła Zawodowa
  Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

     19 kwietnia 2018 roku przypadła 75 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim-największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej,a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zorganizowało po raz szósty akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Kwiaty te stały się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. Do akcji tej dołączyli również nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 3w Mławie. W mieście byliśmy chyba jedyną szkołą, która brała udział w wręczaniu papierowych, żółtych kwiatów.                                                                                                                                      Akcja zaczęła się o godz. 9.00 sprzed budynku szkoły na ul.Piłsudskiego33,skąd uczniowie-wolontariusze pod opieką nauczycielki języka niemieckiego Izabeli v.d.Akker-Urbańskiej udali się w pobliże centrum handlowego Kaufland. Następnie udaliśmy się do Liceum Katolickiego, po czym byliśmy w Starostwie Powiatowym, gdzie przypinaliśmy kwiaty urzędnikom. Później dotarliśmy do Parku Miejskiego, skąd udaliśmy się do pasażu przy Bibliotece Miejskiej im.B.Prusa. Stamtąd wraz z pracownikami biblioteki oraz panią Wioletą Zmysłowską-nauczycielką języka polskiego weszliśmy do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, a z muzeum przeszliśmy do Urzędu Miasta i Miejskiego Domu Kultury, aby wrócić do biblioteki, gdzie odbył się ostatni punkt naszej akcji-spotkanie upamiętniające 75 rocznicę powstania w getcie warszawskim. W spotkaniu brali udział uczniowie naszej szkoły. Wśród gości była m.in. też młodzież z Zespołu Szkół nr 4 w Mławie. Spotkanie zakończyło się o godz.15.00.  

                                             Opracowała:Izabela v.d.Akker-Urbańska

 

Akacja Żonkil
Akacja Żonkil Akacja Żonkil
Akacja Żonkil
Akacja Żonkil Akacja Żonkil
Akacja Żonkil
Akacja Żonkil Akacja Żonkil
Akacja Żonkil
Akacja Żonkil Akacja Żonkil

 

cała galeria

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 3 w Mławie