Dzień Patrona

19 marca to „Dzień Patrona” – jedna z najważniejszych uroczystości w Zespole Szkół Nr 3. Z tej okazji uczniowie przygotowali prezentację słowno-muzyczną, na lekcjach doskonalono wiedzę o życiu Marszałka Józefa Piłsudskiego, a delegacja nauczycieli i uczniów złożyła kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w parku miejskim.
Wszystko zaczęło się 17 marca 2006 roku, kiedy to odbyła się uroczystość nadania imienia szkole z wręczeniem sztandaru i odsłonięciem tablicy pamiątkowej.
Uroczystość poprzedziła uchwała Rady Powiatu Mławskiego z dnia 27 października 2005 roku w sprawie nadania naszej szkole imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Marszałek Józef Piłsudski jest jedną z najwybitniejszych postaci w dziejach Polski. Niezwykły, nieprzeciętny, do dzisiaj skupiający uwagę coraz potężniejszą legendą życia i czynów. Był twórcą odrodzonego państwa, był żołnierzem bez skazy, geniuszem myśli wojskowej, kontynuatorem najpiękniejszych cnót rycerskich i tradycji. Dla milionów Polaków jest tym, który dał Polsce wolność, moc i szacunek świata.