Mikołajki w ZS3

Impreza odbyła się 6 grudnia 2013 roku na Mławskiej Hali Sportowej z udziałem uczniów wszystkich klas. Odbył się także mecz finałowy Mistrzostw Szkoły w piłce siatkowej chłopców pomiędzy drużynami z klasy II TE a IV TE.

Skład reprezentacji klasy II TE :
kapitan drużyny Krzysztof Szafraniec, Patryk Lisowski, Karol Kostowicki, Bartek Prątnicki, Jakub Pietrzak, Krystian Kaczerski, Patryk Głowacki, Łukasz Łukasik.

Skład reprezentacji klasy IV TE:
kapitan drużyny Łukasz Borowski, Radosław Piech, Bartek Tyszka, Kamil Szóstakowski, Piotr Jakubiak, Piotr Powirski, Dawid Nowacki, Michał Kostowicki.

Rozgrywki drużynowe w piłkę siatkową odbywają się co roku i rozgrywane są systemem pucharowym. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży, która w naszej szkole chętnie przystępuje do sportowej rywalizacji. Puchar otrzymała klasa IV TE i tym samym uzyskali tytuł mistrza szkoły. Jednak drugim niepucharowym zwycięzcą została drużyna z klasy II TE, która zagrała dobry mecz. Imprezę urozmaiciła obecność Mikołaja i jego świty. Samorząd Uczniowski zorganizował mini konkursy, a zebranych na hali Mikołaj częstował cukierkami.

Na chwilę rolę Mikołaja przejął dyrektor szkoły pan Stefan Wojnarowski, który wręczył młodzieży telewizor 58 calowy, który zawiśnie na ścianie szkolnego korytarza. Młodzież była zaskoczona i niezwykle zadowolona. Od teraz pobyt w szkole będzie ciekawszy, gdyż w czasie przerw będzie można posłuchać muzyki lub obejrzeć transmisję z meczu. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pt. „Honorowe Krwiodawstwo” dwie równorzędne nagrody otrzymały dwie uczennice z klasy ILOA Maliszewska Elżbieta i Lena Zarzycka. Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.
Mikołajki w ZS3 zorganizowali: Samorząd Uczniowski z opiekunem Joanną Czapską i Jacek Witkowski nauczyciel wychowania fizycznego i opiekun szkolnego koła PCK.
W tej szkole warto być , gdyż oprócz nauki organizowanych jest szereg imprez.