Biała Wstążka

Bialawstazka

27 listopada 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Mławie włączyli się w akcję BIAŁEJ WSTĄŻKI. Kampania realizowana jest w ramach Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie.

Honorowy patronat nad akcją objął Starosta Mławski Włodzimierz Adam Wojnarowski. Patronat medialny Radio 7. „Biała wstążka” to symbol sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn w stosunku do kobiet, a także osobiste zobowiązanie noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet. Uczniowie klasy I LOB wykonali białe wstążeczki, w czytelni biblioteki szkolnej wykonali wystawkę „Reaguj na przemoc”.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie otrzymali białe wstążki.

Uczniowie  klasy III LOB od godz. 10.00 przypinali przechodniom białe wstążki oraz rozdawali materiały promujące sprzeciw przemocy wobec kobiet, ale także informujące o miejscach fachowej pomocy dla ofiar.

Koordynator akcji Bożena Rutkowska