Młodzież i nauczyciele w Zespole Szkół Nr 3 razem czytali „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego

Nauczyciel bibliotekarz zgłosił do Kancelarii Prezydenta RP udział szkoły w akcji narodowego czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Do akcji narodowego czytania arcydzieł literatury polskiej przystąpiliśmy po raz drugi. W ubiegłym roku czytaliśmy wspólnie w naszej szkole „Quo vadis”.
   W Mławie byliśmy jedyną szkołą, w której oficjalnie czytaliśmy „Wesele”.
   Uczniowie klas: IV TE, II TE, II LOA, III WZB, III WZC zebrali się w Auli Maxima, aby uczestniczyć w spotkaniu z bohaterami „Wesela”.
   Na początku wspólnie obejrzeliśmy wybrane fragmenty filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy, następnie dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz gość specjalny – p. Helena Grącka, mławska poetka, wcielali się w bohaterów dramatu. Tematykę i tło historyczne utworu przedstawiły: bibliotekarka Bożena Rutkowska i polonistka Joanna Czapska. Dekoracją były zdjęcia z filmu „Wesele” oraz wystawa książek poświęcona Stanisławowi Wyspiańskiemu.
   Na zakończenie p. Helena Grącka przeczytała wiersz z tomiku poezji pt. „Polskie serce”. Każdy lektor otrzymał książkę z autografem poetki.
   Zespół Szkół Nr 3 otrzymał pamiątkową pieczęć z Kancelarii Prezydenta RP

narodowe