^Powrót na górę
 • 1 Zespół Szkół nr 3 w Mławie
  Zespół Szkół nr 3 w Mławie to szkoła z długoletnią tradycją. Na zdjęciu obecny budynek szkoły.
 • 2 Liczba uczniów
  Obecnie w szkole kształci się 465 uczniów.
 • 3 Kształcimy w kilku typach szkół
  Szkoła kształci w następujących typach szkół Technikum nr 3 (Technik elektronik) III Liceum ogólnokształcące Zasadnicza szkoła zawodowa
 • 4 Srebrna Tarcza kształcenia dla Technikum Elektronicznego
  W tegorocznym rankingu miesięcznika "Perspektywy" Technikum elektroniczne zajęło 105 miejsce w Polsce i 8 miejsce w województwie mazowieckim, za co otrzymało srebrną tarczę kształcenia.
 • 5 Technikum Elektroniczne
  Technikum Elektroniczne
 • 6 III Liceum Ogólnokształcące
  III Liceum Ogólnokształcące
 • 7 Zasadnicza Szkoła Zawodowa
  Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

p1101787   p1101802   p1101817

galeria


   Uczniowie dwóch klas II TE i I WZ a w dniu 10 stycznia odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Centrum nie zwiedza się ale odkrywa, wykonuje doświadczenia , obserwuje i zdobywa wiedzę w ciekawie zaaranżowanej przestrzeni , laboratoriach doświadczalnych i planetarium.
   Klasa wielozawodowa na zajęciach („Wodne anomalie”) w laboratorium fizycznym zapoznała się z właściwościami i cechami wody. W trakcie różnych eksperymentów uczniowie mieli możliwość poznać się czym woda różni się od innych substancji ? Sprawdzenia na czym polega anomalia objętości wody , oraz mogli wykonać doświadczenia z ciekłym azotem , którego temperatura wynosi -193 stopnie C .


   W tym samym czasie elektronicy byli na zajęciach zatytułowanych „Tajniki logiki” w pracowni robotyki . Tam dowiedzieli się , że jedną z konkurencji w turniejach robotów mobilnych jest wyścig robotów poruszających się po czarnej linii. Ich zadaniem w czasie dwugodzinnych zajęć było zaprogramowanie i wykonanie robota do takich wyścigów . W finale tych zajęć dwuosobowe zespoły zaprezentowały swoje „bolidy” w konkursowym wyścigu .Zwycięzcy otrzymali nagrody.


   W dalszej części spotkania z nauką uczestnicy wycieczki wybierając każdy swoją ścieżkę zwiedzania mogli zobaczyć m. in. ile wody można „wycisnąć” z naszego organizmu, jak wygląda jazda samochodem po wypiciu alkoholu, pokonać kolegę w „siłowaniu” na fale mózgowe, wygrać w wyścigu lamparta lub kurę, przejść po tonącym statku , zagrać na laserowej harfie, czy wreszcie spróbować zrobić największą bańkę mydlaną świata. Wśród ponad 400 eksponatów wystawy stałej , każdy znajdzie coś dla siebie .Oferta centrum jest tak szeroka , że niemożliwe jest aby podczas jednej wizyty zobaczyć wszystko.
   Końcowym etapem eskapady był trakt królewski z jego świątecznymi iluminacjami i wspaniałą choinką na placu zamkowym.

Copyright © 2014 Zespół Szkół nr 3 w Mławie