Szkoła branżowa II stopnia

Absolwenci szkoły branżowej I stopnia mogą kontynuować naukę w szkole branżowej II stopnia.  Kształcenie w branżowej szkole II stopnia będzie odbywało się w zawodzie  technik pojazdów samochodowych. Kontynuacja nauki umożliwia nabycie umiejętności z drugiej kwalifikacji, uzyskanie wykształcenia średniego branżowego i po zdaniu egzaminu z kwalifikacji uzyskanie dyplomu technika. Uczęszczając do szkoły branżowej II stopnia uczeń zdobywa wiedzę umożliwiającą mu zdawanie egzaminu maturalnego. Po jego zdaniu może rozpocząć naukę na studiach wyższych.

podanie