Technikum elektroniczne

Drogi gimnazjalisto!

fot3

Elektronika to Twoje hobby?
Chciałbyś poszerzyć wiedzę z zakresu tej dziedziny?
A może wiążesz przyszłość z tym zawodem?

Technikum Elektroniczne jest idealnym rozwiązaniem! Tu w ciągu czterech lat zdobędziesz solidne podstawy do kształcenia się w tym kierunku. Szkoła oferuje Ci specjalistyczne pracownie elektroniczne i informatyczne, posiadające w pełni wyposażone stanowiska laboratoryjne i komputerowe. Po zakończeniu nauki masz możliwość uzyskania matury, a także dyplomu potwierdzającego Twoje kwalifikacje zawodowe.
Absolwent technikum, kształcącego w zawodzie technik elektronik jest przygotowany do:
- posługiwania się dokumentacją techniczną
- wykonywania połączeń, montażu elementów i układów elektrycznych
- obsługi aparatury kontrolno-pomiarowej
- posługiwania się komputerowymi systemami pomiarowymi
- instalacji i konfiguracji sprzętów, układów, zabezpieczeń
- projektowania prostych układów analogowych i cyfrowych.
Szkoła zapewnia:
- praktykę zawodową w różnych działach LG Electronics
- uzyskanie kwalifikacji zawodowych E.6 i E.20
- możliwość ukończenia kursu SEP „E” do 1kV niezbędnego do pracy przy urządzeniach elektrycznych

W Technikum Elektronicznym, podczas rekrutacji,  będą brane po uwagę oceny z następujących przedmiotów:

- język polski

- matematyka

- informatyka

- najwyższa ocena z języka obcego nowożytnego.

Technikum Elektroniczne w popularnym rankingu miesięcznika "Perspektywy" to:

• najlepsze techikum w dawnym województwie ciechanowskim
  • 8 technikum w województwie mazowieckim
  • 105 technikum w Polsce