kalendarz rekrutacji 2020-2021

rekrytacja2020 21

Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:

• od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie
    go o świadectwo ukończenia szkoły.
  • od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w

Szkoła branżowa II stopnia

Absolwenci szkoły branżowej I stopnia mogą kontynuować naukę w szkole branżowej II stopnia.  Kształcenie w branżowej szkole II stopnia będzie odbywało się w zawodzie  technik pojazdów samochodowych. Kontynuacja nauki umożliwia nabycie umiejętności z drugiej kwalifikacji, uzyskanie wykształcenia średniego branżowego i po zdaniu egzaminu z kwalifikacji uzyskanie dyplomu technika. Uczęszczając do szkoły branżowej II stopnia uczeń zdobywa wiedzę umożliwiającą mu zdawanie egzaminu maturalnego. Po jego zdaniu może rozpocząć naukę na studiach wyższych.

podanie

przedmioty brane pod uwagę w rekrutacji 2020/21

Przedmioty wymienione na świadectwie ukończenia szkoły brane pod uwagę  w postępowaniu rekrutacyjnym 2020-2021:

1. Liceum Ogólnokształcące:

- język polski

- matematyka

- historia

- geografia

- najwyższa ocena z jednego z przedmiotów - język obcy nowożytny, wiedza o społeczeństwie.

W klasie sportowej liceum ogólnokształcącego szkolenie odbywa się w zakresie piłki nożnej

2. Technikum Elektroniczne:

- język polski

- matematyka

- informatyka

- najwyższa ocena  z języka obcego nowożytnego.

Wykaz podręczników po szkole podstawowej

Wykaz podręczników do klasy pierwszej dla absolwentów szkoły podstawowej

w roku szkolnym 2019/2020

Klasa I