„Historia świata to również historia kobiet”

6 marca 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone kobietom i ich doniosłej roli w historii. Na wstępie Katarzyna Rogowska przedstawiła interesującą prezentację multimedialną, wprowadzając uczestników w temat spotkania. Następnie Mateusz Jabłonowski przeprowadził wywiad z policjantką, Anną Gorczewską. Poznaliśmy arkany zawodu oraz dowiedzieliśmy się jakie predyspozycje powinna mieć kobieta, aby uprawiać zawód, który w świadomości społecznej przeznaczony jest dla mężczyzn. Spotkanie urozmaiciły występy uczniów. Swoje talenty wokalne, a także aktorskie zaprezentowali uczniowie z klasy II LO „A”. Elżbieta Domżalska, przy akompaniamencie Konrada Kuzkowskiego, zaśpiewała piosenkę pt: "Być kobietą", a Alan Wilk odegrał rolę sławnego kucharza Roberta Makłowicza. Na koniec odbył się słodki konkurs, w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Wszystkie wypieki były pyszne, ale trzeba było wybrać zwycięzcę:
I miejsce zajęła Natalia Stryjewska uczennica klasy II LO „A” za ciasto pod nazwą "Bananowiec"
II miejsce - Pani Agnieszka Cieśluk-Bartkowska za ciasto - "Zielony mech"
III miejsce - Lena Zarzycka z klasy II LO „A” za wypiek -" Bomba Malakaff"
Spotkanie przygotowały: mgr A. Danilewicz, mgr E. Majewska, mgr W. Zmysłowska oraz uczniowie z klas: II LO „A” i II LO „B”.
W spotkaniu uczestniczyli: Dyrekcja, zaproszeni nauczyciele oraz młodzież, która w II semestrze uzyskała 100% frekwencję.
Spotkanie uświetniła Pani Anna Gorczewska

ciasto

Relację ze spotkania przygotowały: E. Bąkowska i P. Gutowska z klasy II LO „B”
Materiał zdjęciowy - M. Zielkowski – II LO „B”